• Nasze przedszkole

• Nasze przedszkole jest placówką z oddziałami integracyjnymi, przyjmuje nie tylko dzieci           o prawidłowym rozwoju, ale także niepełnosprawne.

Aby integracja dzieci zdrowych i niepełnosprawnych dała pożądane efekty, muszą być spełnione określone warunki dotyczące organizacji pracy w placówce.Zróżnicowany skład poszczególnych grup wiekowych wymaga daleko idącej indywidualizacji pracy z dziećmi, stosowania specjalnych metod       i środków dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczych. Praca nauczyciela jest wspierana przez pedagoga specjalnego oraz innych specjalistów oddziałujących na dzieci niepełnosprawne: rehabilitanta ruchowego, logopedę, psychologa. Jeżeli są takie potrzeby, specjaliści udzielają pomocy także pozostałym dzieciom uczęszczającym do przedszkola.